Kurs bitcona. Raz rośnie, raz spada.
Kto inwestuje i podchodzi do tego emocjonalnie najczęściej traci. Kiedy kupić bitcoina, a kiedy sprzedać by na tym zarobić, a nie dopłacać do interesu?

Na początku musisz pamiętać, żeby wyłączyć emocje. Jeśli podejmujesz decyzję pod wpływem emocji, których na giełdzie nie brakuje najczęściej tracisz to co zainwestujesz. Emocje na giełdzie są odczuwalne codziennie, giełda wciąga często jak ruletka, a inwestor giełdowy jest narażony na panikę lub euforię.

Od czego zależy kurs bitcoina?

„Bitcoin jak każda inna waluta ma swój indywidualny kurs kupna i sprzedaży. Jest on uzależniony od podobnych czynników, jakie mają wpływ na wartość innych walut, a jego wysokość zależy w głównej mierze od popytu na tę walutę. To właśnie zainteresowanie ze strony klientów jest w tym przypadku czynnikiem determinującym wartość danego pieniądza”

Na chłopski rozum

Im więcej osób chce zakupić tą kryptowalutę tym bardziej rośnie kurs bitcoina.
Bitcoinów mamy ograniczona ilość i z biegiem czasu będzie według nas coraz droższy,
chyba, że zastąpią go inne kryptowaluty, co też nie jest wykluczone. Ilość BTC została ustalona na samym początku powstania koncepcji tego systemu walutowego przez jego twórcę Satoshi Nakamoto i wynosi 21 milionów sztuk. To ogranicza możliwość inflacji pieniądza na rynku. Cena bitcoin rośnie np. gdy jakiś kraj ogłosi jego legalizację, a spada gdy np. w mediach jest negatywna nagonka. Gdy robi się pozytywny szum wokół BTC wszyscy go kupują, gdy negatywny – wszyscy go sprzedają. Nie do końca robią dobrze.  Dla grubych graczy na tym rynku każdy spadek kursu bitcoina to jedynie promocja na zakup większej ilości tej kryptowaluty, niż okazja do pozbycia się jej. Ludzie myślą krótkoterminowo. Na początku trafią, nakręca się, że zarobili kilka groszy, a zaraz gdy jest lekki spadek sprzedają w popłochu.  To właśnie te emocje, które musicie wyłączyć jeśli planujecie zarabianie na rynkach kryptowalut. Ostatnimi czasy słyszałem już nawet, że to koniec bitcoina kiedy jego kurs spadł z 18 000zł do 14 000zł, ale nie zapominajmy, że historia lubi się powtarzać, a już był taki przypadek. Więcej o końcu bitcoina przeczytasz tutaj, w artykule z 2011r.

Zobacz również ile zarobiłbyś na bitcoinie tylko go kupując.